Smarowanie prowadnic

Kabina prysznicowa jest tym wyposażeniem naszych łazienek, które są bardzo często, a wręcz na okrągło narażone na działanie wody. Woda, wiadomo, jest nieodłącznym elementem życia i ma wiele korzystnych właściwości. Jednakże potrafi również odbić się niekorzystnie na elementach kabiny.

Każda kabina prysznicowa składa się z elementów, które współpracują ze sobą. Jedna z najczęściej eksploatowanych części, to drzwi rozsuwane i wygodne. Elementami, które pozwalają na otwieranie się drzwi kabiny prysznicowej, są części jezdne. Zwykle są to rolki wykonane z materiału podobnego do plastiku, a czasami z metalu. Woda oraz kosmetyki do pielęgnacji ciała mogą mieć negatywny wpływ na przesuwanie się drzwi. Można temu zaradzić, stosując przeznaczone do tego celu substancje smarne, które pozwolą na otwieranie się drzwi bez zacięć.

Jak ważne jest smarowanie rolek?

Jak już zostało to wspomniane na początku, rolki każdego dnia pracują w niesprzyjających dla nich warunkach. Działa na nie woda o różnej temperaturze, a także wszelkiego rodzaju środki do kąpieli. Utrzymanie rolek w pełnej funkcjonalności jest więc konieczne dla prawidłowej pracy drzwi od kabiny. Nie jest to łatwe, ale też nie wymaga wielkich umiejętności. Wystarczy pamiętać, by regularnie stosować smar.

Można powiedzieć, że zastosowanie zwyczajnego smaru, który znalazł się pod ręką, powinno załatwić sprawę. Niestety nie. Zwyczajne smary są substancjami, które co prawda technicznie mogłyby pomóc. Jednak kontakt z wodą i środkami kosmetycznymi wymaga czegoś więcej. Jakiego więc środka smarnego należy używać? Najlepiej stosować profesjonalne i bezpieczne preparaty przeznaczone do smarowania. Taką propozycją jest np. smar silikonowy w tubce, który zapewnia doskonałe smarowanie rolek kabiny prysznicowej, tym samym je konserwując.

 

Jakie zalety ma smar silikonowy w tubce?

Smar silikonowy sprawdza się bardzo dobrze szczególnie w kabinach prysznicowych. Będzie idealny w miejscach, w których stykają się ze sobą elementy wykonane z różnych materiałów.

  1. Ma bardzo dobre własności smarujące, nieustępujące klasycznym środkom smarującym.
  2. Jego konsystencja nie pozwala na niekontrolowane rozmazywanie się i przez to przywieranie do ciała.
  3. Nie posiada zapachu, a więc nie drażni nawet osób szczególnie wrażliwych.
  4. Smaruje i w tym samym czasie zabezpiecza rolki przed przywieraniem do nich zanieczyszczeń.
  5. Jest odporny na działanie składników chemicznych zawartych w płynach, szamponach i mydłach.
  6. Jest wytrzymały, toleruje wodę o skrajnie wysokich i niskich temperaturach.
  7. Bardzo dobrze chroni przed rdzą i korozją, co jest szczególną zaletą przy stosowaniu na rolkach wykonanych z metalu.

Warto również wspomnieć, że smar silikonowy zachowuje swoje początkowe własności przez cały okres jego użytkowania. Jest elastyczny i nie ma tendencji do twardnienia, przez co jego warstwa ochronna dla rolek mogłaby zostać przerwana. Jak widać, jego doskonałe właściwości w bardzo dobry sposób konserwują rolki i inne elementy ruchome w kabinie prysznicowej, do których funkcjonowania wymagany jest neutralny środek smarny.

 

Jak stosować smar silikonowy w kabinie prysznicowej?

Smar silikonowy stosuje się praktycznie tak, jak każdy inny środek tego typu. Nakładamy go na ruchome elementy drzwi kabiny, czyli smarujemy nim powierzchnie rolek, które będą pracować podczas otwierania i zamykania kabiny. Smar jest odporny na działanie wody, jednakże najlepiej nakładać go na powierzchnie uprzednio osuszone. Ta czynność zminimalizuje ryzyko jego wypłukania przez wodę, kiedy ta znalazłaby się pomiędzy smarem a elementami pracującymi. Nie należy również nakładać więcej smaru, niż jest to zalecane, gdyż toczące się rolki mogą rozrzucać smar na boki. Niewielkie jego ilości z pewnością przylgną do rolek, nie powodując zabrudzeń dookoła.

Jeżeli używasz smaru silikonowego tylko do nasmarowania rolek w kabinie prysznicowej, nie potrzebujesz dużego opakowania. W ofercie marki Tecmaxx znajduje się smar silikonowy w tubce o pojemności 50 ml. Tubka oferuje możliwość precyzyjnego dozowania. Każda osoba może się nim posługiwać w swoim domu, ponieważ jego stosowanie nie wymaga umiejętności technicznych i specjalistycznej wiedzy. Jeżeli Twoja przygoda z majsterkowaniem nabierze tempa, z pewnością znajdziesz wiele innych zastosowań dla tego typu smaru. Pamiętaj, że oferta produktowa marki Tecmaxx jest bogata również w smary w aerozolach. Znajdziesz w niej smar silikonowy Tecmaxx ze specjalnym aplikatorem, którego pojemność 250 ml, wystarczy każdemu majsterkowiczowi na długi czas. 

Smar silikonowy - Prysznic