Odtłuszczacz Tecmaxx

Czyszczenie kuchenki gazowej to zmora wielu kucharzy. Szczególnie trudno jest usunąć zapieczony brud, który nagromadził się na palnikach. Niestety często lekceważymy te elementy, przez co zabrudzenia mogą gromadzić się i zapiekać przy każdym korzystaniu z kuchenki. Wyczyszczenie zapieczonych palników gazowych jest równie trudne, jak czyszczenie piekarnika. Ale z odpowiednimi akcesoriami jest to zadanie wykonalne. A jak to zrobić?

 

Domowe sposoby na czyszczenie piekarnika – czy sprawdzą się przy zapieczonych palnikach gazowych?

W popularnych domowych metodach do czyszczenia kuchenki gazowej czy grilla znajdziemy takie produkty jak proszek do pieczenia, soda oczyszczona czy ocet. Produkty te wykazują właściwości czyszczące. Jak przygotować domowy roztwór czyszczący?

Potrzebujesz:

  • ocet,
  • wodę,
  • garnek,
  • folię aluminiową.
  1.  Wklej do garnka ocet i wodę w proporcji 3:1, doprowadź do wrzenia i zdejmij z ognia.
  2.  Zabrudzone palniki zdejmij z kuchenki i zamocz w gorącym roztworze octu i wody.
  3.  Pozostaw je w kąpieli do czasu, aż roztwór całkowicie ostygnie.
  4.  Wyjmij palniki z kąpieli, a pozostałe zanieczyszczenia wyczyść za pomocą folii aluminiowej zwiniętej w kulkę.

Każdy, kto choć raz testował czyszczenie piekarnika folią aluminiową wie, że zabieg jest skuteczny, aczkolwiek trochę czasochłonny.

Jak szybko wyczyścić zapieczone palniki gazowe?

Jeśli zależy Ci na szybkim sposobie, musisz sięgnąć po bardziej profesjonalne preparaty czyszczące, takie jak np. Odtłuszczacz TECMAXX  czy  Grill preparat czyszczący TECMAXX. To dwa niezawodne produkty, które pozwolą szybko i skutecznie usunąć zaschnięty i zapieczony brud z palników.

Jak się do tego zabrać?

Przygotuj:

Krok 1: rozpuść zapieczony brud

By łatwiej było wyczyścić zapieczone palniki, zdejmij je z kuchenki i rozłóż na części. Palniki powinny być zimne. Następnie zastosuj Grill preparat czyszczący TECMAXX. Wystarczy wstrząsnąć pojemnik w celu wymieszania substancji, a następnie obficie spryskać cieczą zabrudzone powierzchnie. Pozostaw preparat na około 60 sekund, by składniki aktywne zaczęły działać.

Krok 2: wypłucz palniki

Po upływie minuty, brud powinien zostać rozpuszczony. Przepłucz palniki letnią wodą w celu usunięcia resztek preparatu i zabrudzeń.

Krok 3: doczyść ewentualne pozostałości

Jeśli poprzedni preparat nie usunął wszystkich zanieczyszczeń, zastosuj odtłuszczacz TECMAXX. To silny, ale zarazem bezpieczny produkt o biodegradowalnej formule, który poradzi sobie z tłustymi zabrudzeniami. Wstrząśnij pojemnik i spryskaj palniki środkiem, a następnie odczekaj około 30 sekund i przetrzyj je szmatką, usuwając pozostałe zabrudzenia.

Krok 4: ostatnie płukanie i suszenie

Na koniec raz jeszcze przepłucz palniki i odstaw do całkowitego wysuszenia. Po zastosowaniu obu preparatów nawet najtrudniejszy, zapieczony brud zostanie usunięty szybko i bez zbędnego szorowania.

 

Preparaty TECMAXX, o których wspomnieliśmy w dzisiejszym artykule, można z powodzeniem wykorzystać również do czyszczenia całej kuchenki gazowej. Pozwolą szybko usunąć tłusty i zapieczony brud z powierzchni kuchenki, palników czy rusztu i piekarnika.

Odtłuszczacz tecmaxx płyta gazowa