Sprężone powietrze klawiatura

Laptopy to bardzo poręczne i przydatne urządzenia. Są niewielkie i lekkie oraz dają stały dostęp do niezbędnych programów czy plików. Każdy, kto ma takie urządzenie, z pewnością nie raz zastanawiał się jak wyczyścić klawiaturę w laptopie? Dzisiejszy poradnik rozwieje wszelkie wątpliwości i ujawni, jak krok po kroku powinno przebiegać czyszczenie klawiatury w laptopie.

Będziesz potrzebować:

  • sprężone powietrze TECMAXX,
  • szmatka z mikrofibry,
  • pędzelek,
  • ewentualnie środki do czyszczenia laptopa na mokro np. nawilżane chusteczki.

 

 

Czym czyścić klawiaturę laptopa?

W sklepach z elektroniką znajdziemy rozmaite środki do czyszczenia laptopa. Do najpopularniejszych należą pianki do czyszczenia ekranów czy też gotowe do użycia chusteczki nawilżane. Warto jednak zaopatrzyć się w sprężone powietrze TECMAXX oraz miękką szmatkę z mikrofibry. Te dwa produkty rozwiążą problem i pomogą zatrzymać laptop w nienagannej czystości.

Gruntowne czyszczenie klawiatury laptopa krok po kroku

Regularne „odkurzanie” laptopa to jedno, warto jednak od czasu do czasu przeprowadzić gruntowne oczyszczenie komputera. Laptop z uwagi na swoją konstrukcję posiada wbudowaną klawiaturę, która w głównej mierze przyjmuje różnego rodzaju kurz i zabrudzenia. Włosy, okruchy i inne paproszki zbierają się pod guzikami, co w konsekwencji może doprowadzić do ich przycinania się i utrudnionej pracy. A zatem jak wyczyścić klawiaturę laptopa?

Krok 1: wyłącz laptop i usuń baterię

Zanim rozpoczniesz czyszczenie, wyłącz laptop, odepnij ładowarkę oraz usuń baterię.

Krok 2: czyszczenie klawiatury na sucho

Oczyść klawiaturę suchą szmatką z mikrofibry, a następnie sięgnij po sprężone powietrze TECMAXX. Czyszczenie klawiatury sprężonym powietrzem jest szybkie i proste. Wstrząśnij pojemnik i wykorzystując załączoną rurkę, zacznij wydmuchiwać kurz przez szczeliny. Pamiętaj, by ustawić pojemnik pod odpowiednim kątem, co ułatwi wydmuchanie zanieczyszczeń. Czyszczenie rozpocznij od prawego boku, przedmuchując klawiaturę, kieruj strumień powietrza w lewą stronę.

Krok 3: usuwanie silnych zabrudzeń, czyli czyszczenie klawiatury na mokro

W przypadku silnego zabrudzenia możesz usunąć guziki w celu dokładnego wyczyszczenia klawiatury. Pamiętaj jednak, że nie we wszystkich modelach ta opcja będzie możliwa. Sprawdź to, delikatnie podważając klawisz np. kartą bankową. Zanim jednak zaczniesz wyciągać klawisze, wykonaj zdjęcie całej klawiatury. Dzięki temu po zakończeniu czyszczenia będzie Ci łatwiej wpiąć klawisze, zachowując ich prawidłową kolejność.

Po usunięciu guzików możesz dokładniej przedmuchać klawiaturę sprężonym powietrzem. Ewentualne zabrudzenia przyklejone do klawiatury można usunąć pędzelkiem. Jeśli jednak zabrudzenia są tak silne, że niezbędne będzie mycie klawiatury, warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty do czyszczenia klawiatury. Gotowe chusteczki nawilżane mogą pomóc w usunięciu trudnych zabrudzeń.

Krok 4: włóż baterię i włącz laptop

Po dokładnym oczyszczeniu i osuszeniu klawiatury włóż baterię zasilającą i włącz laptop. Jeśli wyciągałeś klawisze, upewnij się, że wszystkie zostały włożone na swoje miejsce, a po uruchomieniu laptopa koniecznie sprawdź ich działanie.

 

Regularne czyszczenie klawiatury sprężonym powietrzem pozwala zachować ją w nienagannym stanie. Warto więc mieć puszkę tego specyfiku w zanadrzu, pamiętając o jej użyciu przy rutynowym sprzątaniu.