odtłuszczacz Tecmaxx okno

Nie ma nic gorszego w letnie dni, niż uparta mucha lub zacięty komar, który brzęczy i kąsa. Niestety w tym okresie aż roi się od owadów. Aby zabezpieczyć nasze domy i mieszkania przed uciążliwymi owadami, warto zastosować moskitiery. To skuteczna bariera, której nie są w stanie pokonać. Jak zamontować moskitierę, aby gwarantowała nam skuteczną ochronę przeciw owadom?

Będziesz potrzebować:

  • metrówkę,
  • nożyczki,
  • czystą szmatkę,
  • odtłuszczacz TECMAXX,
  • zależnie od rodzaju moskitiery, możesz jeszcze potrzebować piłkę do metalu i śrubokręt krzyżakowy.

Moskitiera na okno dachowe i zwykłe – jaką wybrać?

Pierwszym kluczowym elementem powinien być odpowiedni wybór moskitiery na okno. Rodzajów mamy kilka:

  • Na rzep lub magnetyczna – najtańsza, najczęściej wybierana i najszybsza w montażu,
  • Ramkowa – nieco droższa, ale równie szybka i łatwa w montażu,
  • Harmonijkowa – siatka osadzona na specjalnym systemie stelażowym, w którym jeden element pozwala składać ją w harmonijkę,
  • W rolecie – zdecydowanie dyskretniejsze rozwiązanie, ale niestety podobnie jak moskitiera harmonijkowa jest ono dużo droższe i zwykle montowane przez fachowców.

Najbardziej popularne moskitiery do samodzielnego montażu to te magnetyczne lub na rzep oraz moskitiery ramkowe. Dlatego też dzisiaj skupimy się właśnie na tych dwóch rodzajach montażu.

Jak założyć moskitierę na okno?

Montaż moskitiery na rzep krok po kroku

Krok 1: wymierz i dotnij siatkę oraz taśmę mocującą

Pierwszym krokiem jest wymierzenie okna i dokładne docięcie siatki. Zmierz wysokość i szerokość otworu okiennego. Do wyników dodaj kilka centymetrów zapasu, który jest niezbędny do mocowania na rzepy lub magnes. Mając wymiary, dotnij siatkę. Przygotuj sobie również taśmy mocujące, docinając je na odpowiedni wymiar.

Krok 2: odtłuść ramę okienną

Bez względu na to, czy jest to moskitiera na okno dachowe czy zwykłe, ramę okienną należy dokładnie odtłuścić przed montażem. W tym celu warto zaopatrzyć się w odtłuszczacz TECMAXX, który doskonale rozpuści wszelkie tłuste zabrudzenia i przygotuje podłoże do mocowania taśmy.

Wstrząśnij butelkę, a następnie rozpyl preparat na ramie okiennej. Po około 30 sekundach usuń środek suchą szmatką, czyszcząc tym samym powierzchnię ramy. Odtłuszczacz TECMAXX możesz bez obaw stosować na wszystkich powierzchniach od metalu, przez plastik aż po aluminium.

Krok 3: montaż moskitiery

Do oczyszczonego i odtłuszczonego węgarka ościeżnicy od strony wewnętrznej przyklej samoprzylepną taśmę z rzepem, którą znajdziesz w zestawie z moskitierą. Pamiętaj o tym, by dokładnie docisnąć taśmę, co zapewni lepsze trzymanie. Po oklejeniu dokładnie całej ramy okiennej czas na siatkę. Jak założyć moskitierę? Wystarczy przyłożyć i docisnąć siatkę do taśmy z rzepem. Zacznij od górnych narożników, a następnie równomiernie i delikatnie naciągnij siatkę oraz mocuj ją do reszty rzepów, schodząc w dół. I gotowe!

 

Moskitiera ramkowa do samodzielnego montażu

Montaż moskitiery ramkowej wygląda nieco inaczej i zwykle uzależniony jest od systemu danego producenta. Dobrze więc kierować się załączoną przez producenta instrukcją obsługi i montażu, co znacznie przyspieszy i ułatwi prace.

Poniżej ogólny instruktaż jak powinien wyglądać taki montaż moskitiery na okno.

Krok 1: zdejmij wymiary zgodnie z instrukcją i dotnij ramkę

Każdy producent podaje dokładne punkty, z których mamy pobrać wymiary w celu docięcia ramki na odpowiednią długość. Po wymierzeniu dotnij ramkę piłką do metalu.

Krok 2: montaż ramki

Po docięciu ramki należy połączyć je do siebie za pomocą łączników kątowych.

Krok 3: dotnij i zamocuj siatkę

Teraz przyszedł czas na dokładne docięcie siatki do wymiarów ramki. Po docięciu wystarczy rozłożyć ją na ramce i wcisnąć w gumową uszczelkę.

Krok 4: montaż moskitiery ramkowej

Zamocuj na ościeżnicy zawiasy połączone z uchwytami zgodnie z instrukcją producenta. Uchwyty należy zahaczyć o ościeżnicę oraz wkręcić śruby stabilizujące. Następnie ramkę wraz z moskitierą musimy nałożyć na zawiasy i wyregulować ustawienie poprzez dokręcenie śruby regulującej. Gotowe!

 

Moskitiery do samodzielnego montażu, to łatwy i ekonomiczny sposób na pozbycie się uciążliwych owadów.  Dzięki naszemu poradnikowi montaż moskitiery ramkowej czy zwykłej siatki na okno dachowe nie będzie już problemem!