odtłuszczacz Tecmaxx meble mikrofala

Mycie szafek kuchennych to jedno z najbardziej uciążliwych czynności przy gruntownych porządkach. Opary z tłuszczu i kurz to połączenie, które powoduje powstanie uciążliwych, tłustych zabrudzeń. Ich usunięcie nie jest ani łatwe, ani przyjemne. Sama woda z płynem do mycia naczyń to zdecydowanie za mało! Czym zmyć tłuszcz z szafek kuchennych? Możesz przygotować domowy płyn odtłuszczający na bazie octu lub sięgnąć po gotowy odtłuszczacz z biodegradowalną formułą marki TECMAXX.

Będziesz potrzebować:

  • miskę z ciepłą wodą,
  • szmatkę i gąbkę do mycia naczyń,
  • płyn do mycia szafek kuchennych,
  • odtłuszczacz TECMAXX na trudne tłuste zabrudzenia.

Płyn do mycia szafek kuchennych – domowy czy kupowany?

W sieci sporo jest poradników wykorzystujących naturalne produkty w domowych porządkach. Soda oczyszczona, ocet czy kwasek cytrynowy to prawdziwe gwiazdy. Ocet usuwa tłuste zabrudzenia, soda czyści przypalenia, a kwasek cytrynowy usunie osad kamienny. Kluczowym argumentem przemawiającym za tego typu domowymi preparatami jest niewątpliwie ekologia. I to by było na tyle plusów, bo czyszczenie z wykorzystaniem octu, sody czy kwasku nie jest ani ekonomiczne, ani wygodne, ani szybkie. 

Ich skuteczność nie zawsze jest tak kolorowa, a szybkość działania też pozostawia wiele do życzenia, nie wspominając już o przykrym zapachu. Nie dziwne więc, że chętniej sięgamy po chemiczne preparaty, które szybko i skutecznie usuną tłuste zabrudzenia. Świetną alternatywą dla naturalnych produktów może być Odtłuszczacz TECMAXX, który posiada specjalną, biodegradowalną formułę i doskonale usuwa uporczywy, tłusty brud.

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu?

W gruntownych porządkach niezwykle ważna jest kolejność. Jeśli chodzi o czyszczenie mebli kuchennych z tłuszczu i zabrudzeń zawsze robimy to od góry do dołu. Górna część szafek to zwykle najbardziej zabrudzona strefa, która generuje najwięcej problemów. Od tego miejsca warto więc zacząć. Następnie czyścimy szafki w środku, potem blaty i na końcu fronty.

A oto poradnik, jak krok po kroku usunąć tłuste zabrudzenia z mebli kuchennych:

Krok 1: uporządkowanie szafek

Zanim rozpoczniesz docelowe mycie mebli kuchennych, pousuwaj z nich zalegające przedmioty. Uporządkuj zarówno górne szafki, jak i dolne. Pozwoli to na swobodne sprzątanie.

Krok 2: odkurzanie mebli

Jeśli kurz jest na tyle suchy, że da się go swobodnie zebrać np. odkurzaczem, warto to zrobić. Niestety w większości przypadków na górnych szafkach zalega nie tylko kurz, ale także tłuszcz. W efekcie powstaje nieestetyczna warstwa tłustego brudu, do którego wszystko się lepi. W takiej sytuacji czas przejść do następnego kroku.

Krok 3: mycie mebli kuchennych – odtłuszczanie

Przy silnych tłustych zabrudzeniach warto zastosować szybki i skuteczny Odtłuszczacz TECMAXX. Jego formuła gwarantuje szybkie i zarazem bezpieczne usunięcie tłustych zabrudzeń. Wystarczy wstrząsnąć preparat i rozpylić go na zabrudzonej powierzchni. Po upływie około 30 sekund należy przetrzeć powierzchnie wilgotną szmatką. Przy wyjątkowo silnych zabrudzeniach czynność można powtórzyć, aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Krok 4: usunięcie resztek preparatu

Kiedy już wszystkie zabrudzenia zostaną usunięte, należy wymienić wodę na czystą i jeszcze raz dokładnie przemyć meble. Nie musisz już stosować żadnych płynów, wystarczy czysta, ciepła woda i miękka szmatka. Taki zabieg pozwoli usunąć ewentualne resztki preparatu. Jest to szczególnie ważne w przypadku mycia blatu roboczego, który ma kontakt z żywnością.

Krok 5: osuszanie mebli

Po wyczyszczeniu mebli z zewnątrz i wewnątrz warto dokładnie je osuszyć. Doskonale sprawdzi się tutaj szmatka z mikrofibry, która wysuszy i wypoleruje powierzchnie mebli, dodając im blasku.

 

Warto zaopatrzyć się w solidny odtłuszczacz i stosować go regularnie. To niezawodny preparat, który powinien znajdować się w każdej kuchni!