Czyszczenie szyby kominkowej
Pojawienie się w domu kominka sprawia, że przestrzeń nabiera przytulności, panuje w nim wyjątkowa atmosfera rodzinnego ciepła. Jest to element wykorzystywany w aranżacjach wnętrz coraz częściej. Kiedy jednak jego szyba staje się mocno zabrudzona, przestaje on być ozdobą. Na szczęście można ten problem pokonać i przekonać się, że czyszczenie kominka to nic trudnego.
Z artykułu dowiesz się:
- jak prawidłowo usunąć osad z sadzy
- jaki środek mycia szyb kominkowych sprawdzą się najlepiej
- jak zabezpieczyć szybę kominka przed okopceniem
- czy domowe sposoby na czyszczenie kominka wystarczają
Osad z sadzy przestanie być problemem!
Kiedy na szybie kominkowej pojawi osad z sadzy sprawiający, że nie widzimy płomieni ognia, należy bezzwłocznie zacząć działać. Czarna, niezwykle tłusta i nieestetyczna maź może jednak zostać przez nas skutecznie usunięta. Niestety domowe metody najczęściej pomagają przy mniejszym zabrudzeniu. Gdy jednak stanie się inaczej, wtedy należy użyć profesjonalnych środków chemicznych.
Środek do czyszczenia kominków sposobem na pozbycie się nieestetycznej sadzy
Smolistego nalotu zmniejszającego przezroczystość szyby możemy pozbyć się, stosując płyn do czyszczenia kominków. Należy jednak pamiętać o tym, by poszczególne etapy pracy z nim są dokładnie określone i żadnego z punktów nie należy lekceważyć. Jak zatem powinien być stosowany środek do mycia szyb kominkowych? Wyjaśniamy!
Środek do czyszczenia szyb kominkowych i etapy pracy z nim
Nie możemy czyścić ciepłej szyby kominka, musimy poczekać na jej całkowite wystygnięcie. Warto rozłożyć gazety na podłodze pod spodem, zabezpieczając ją tym samym przed zabrudzeniem. Należy też założyć ochronne rękawice, żeby nie narażać dłoni na działanie tego środka. Następnie przychodzi czas na to, by środek do czyszczenia szyb kominkowych pojawił się na dedykowanej powierzchni. Spryskujemy ją dość obficie i czekamy na to, by zaczął rozpuszczać sadzę.
Środek do czyszczenia kominków po maksymalnie dwóch, trzech minutach pokona brud. Wtedy rozpuszczony osad możemy zdjąć. Najlepiej użyć do tego zwyczajnego ręczniczka papierowego. Dlaczego właśnie taki wybór?
Może się jednak okazać, że płyn do kominków za pierwszym razem nie do końca poradził sobie z sadzą. W takim przypadku po prostu nanosimy go po raz kolejny. Powtórzenie czynności powinno przynieść satysfakcjonujące nas efekty. Końcowy etap pracy to przemycie szyby kominka ciepłą wodą i wytarcie jej do sucha. Następnie znów możemy cieszyć się perfekcyjnym wyglądem naszego kominka, pozwalając sobie na obserwowanie palącego się ognia za każdym razem, kiedy mamy na to ochotę.
Dlaczego należy stosować profesjonalny preparat do czyszczenia szyb kominkowych?
Profesjonalny środek do czyszczenia szyb kominkowych skutecznie rozpuszcza bród znajdujący się na szybkie od kominka. Szczególnie sprawdzają się preparaty w postaci pianki, które gwarantują, że środek nie spływa z powierzchni szyby i łatwo rozpuszcza brud.
Jaki środek do czyszczenia szyb kominkowych sprawdzi się najlepiej?
Należy zaufać profesjonalistom, którzy przygotowali dla kupujących rozwiązanie na miarę XXI wieku. Pianka czyszcząca radząca sobie świetnie nawet ze starymi, intensywnym zabrudzeniami. Powierzchni nie trzeba szorować, narażając ją na nieestetyczne zarysowania. Już minuta działania preparatu wystarczy, by czyszczenie kominka z sadzy było w 100% udane.
Tego typu produkt jest bardzo wydajny i wystarczy na długi czas. Nawet wtedy, gdy szyba będzie czyszczona regularnie. Warto powtarzać czyszczenie w miarę regularnie, unikając tym samym bardzo grubej i nieestetycznej warstwy sadzy.
Nie wiesz, czym wyczyścić kominek z sadzy?
Zastanawiasz się, jak czyścić kominek? W takim razie czas zaufać specjalistom, którzy opracowali wyjątkowy sposób radzenia sobie z jego zabrudzeniami. Trzeba przyznać, że przypalona szyba w kominku potrafi rzucić cień na estetykę całego pomieszczenia, nie pozwalając domowinkom na cieszenie się widokiem żywego ognia. Jeśli zatem ktokolwiek zastanawia się nad tym, czym umyć szybę w kominku, może liczyć na profesjonalny środek dający spektakularne efekty.
Jak zabezpieczyć szybę kominka przed okopceniem?
Ciemna warstwa sadzy powstaje w konsekwencji niepełnego spalania się tych produktów, które w swoim składzie posiadają węgiel. Stąd bierze się jej ciemna barwa i tłustość. Trudno byłoby zlikwidować ten problem w 100%, można jednak wpłynąć na to, by sadzy pojawiało się mniej i by usuwanie jej nie było często konieczne. Podstawa to spalanie odpowiedniego wysuszonego drewna, które sezonowano przynajmniej 2 lata. Nie trzeba będzie zastanawiać się, czym umyć szybę od kominka, a gdy utrzymywać się będzie wysoką temperaturę w jego wnętrzu, wtedy sadza dopali się idealnie.
Czyszczenie wkładu kominkowego to czynność, z którą każdy sobie poradzi!
Stanie się tak pod warunkiem wykorzystanie odpowiedniego środka dedykowanego tym elementom wyposażenia domu. Czyszczenie kominka żeliwnego nie zajmuje dużo czasu, a przynosi zaskakująco dobre efekty.
Polacy coraz częściej inwestują w domowe kominki, dlatego też w sieci jest coraz więcej zapytań w stylu: czym zmyć sadze, jak wyczyścić kominek, czym wyczyścić szybę w kominku czy też czym wyczyścić szybę od kominka. Na szczęście wiodących producenci zadbali o to, by zagwarantować kupującym stosowne preparaty. Czyszczenie szyby kominkowej to nic trudnego!
Podsumowanie:
- pianka do czyszczenia szyb kominkowych to polecany przez specjalistów środek
- czyszczenie sadzy warto powtarzać regularnie, stosując dobry płyn do szyb kominkowych
- środek do czyszczenia kominków to preparat wydajny i radzący sobie z brudem
Michał Lisiak